Az adó 1% életeket menthet

Adó 1%

A rászorulókon való segítségnyújtás igazán emberi cselekedetnek számít, kiváltképp így van ez, ha beteg gyermekekről van szó. Adó 1% adományozásával könnyebb őket támogatni, mint azt bárki is gondolná. Mindössze ki kell tölteni egy nyilatkozatot arról, hogy hová kerüljön ez az adórész, amennyiben valaki ezt nem teszi meg, úgy az államkasszába kerül a pénz és ki tudja, mire fogják költeni. Nyilatkozat által azonban konkretizálni lehet, hogy mire legyen ráfordítva az adó 1%-át kiadó összeg.

Alapjában véve ez csöppnyi adórész nem számít túl nagy anyagi támogatásnak, viszont sok kicsi sokra mehet, és erre bizonyíték a Daganatos.hu alapítvány is, ahol az adományok oroszlánrészét az adó 1% hozzájárulások alkotják. Az alapítvány egy olyan nonprofit segélyszervezet, amely a tumoros megbetegedésekkel küszködő gyermekeknek és azok családjainak nyújt közvetett vagy közvetlen úton segítséget. A direkt módú támogatás leginkább anyagi jellegű, ami szintén az adó 1%-nyi adományokból gyűlik össze, ezért is nagyon fontos lehet évi egy alkalommal a nyilatkozat kitöltése.