Gyémántjubileumot ünnepelt London!

London

A II. Erzsébet királynő tiszteletére rendezett gyémántjubileumi rendezvénysorozat kedden este ért véget. A brit történelemben ő  a második uralkodó aki 60 vagy annál több évet uralkodott, ami nagyon szép teljesítmény. A Temze londoni szakaszán az utóbbi 350 év legnagyobb hajóflottája tisztelgett a királynő előtt, ami nem kevesebb, mint ezer hajóból állt. A brit uralkodó család minden tagja jelen volt a rangos eseményen, amely az idősödő királynőt ünnepelte.

A fotósok hada természetesen Kate hercegnőt fotózta, mert egyszerűen lenyűgözően festett a csinos, de ugyanakkor ízléses tűzpiros ruhájában. Szuvenírek tömkelegéből választhattak a látogatók amelyeket a királynő arcképe diszített, hasonlóan a tavalyi királyi esküvőhöz. A Szent-Pál székesegyházban tartott misén is tiszteletét tette a királynő amelyre szintén hatalmas tömeg gyűlt össze, akik mind látni szerették volna a királyi család tagjait.

A díszes sereg már több napja az utcákon ünnepel, ugyanis a gyémántjubilleumi ünnepség egy hétig tartott. Zászlótenger fogadta a királynőt a palotához vezető úton amely magában is csodás látványt nyújtott. Számos híresség is tiszteletét tette a nagy ünnepségen, ugyanis a vacsora Robbie Williams koncerttel ért véget amely méltó befejezése volt a csodás sorozatnak.