Programok a cukorbetegség ellen

Az Erős Antónia által létrehozott Egy Csepp Figyelem Alapítvány egy mesekönyv kiadásával szeretné segíteni a cukorbetegség megelőzését, ami mára már népbetegségként ismert társadalmunkban. A könyv kiadása mellett versenyt hirdet: Magyarország Cukormentes Tortája címmel. Emellett az Egyszer Élünk Körúttal elindítja ingyenes országos szűrő-programját.

Mindezt május 15-én egy sajtótájékoztató keretében jelentették be. A programhoz több ismert magyar ember is nevét adta, mint Wolf Kati, Pokorny Lia, Janicsák Veca és Szellő István.

A mesekönyv a Kolibri kiadóval közösen jelenik meg az év végén, szerzője Finy Petra. A főszereplő egy cukorbeteg kisfiú, aki csodálatos kalandokba keveredik, miközben megismeri a pegaurok csodálatos világát. A könyv küldetése hozzájárulni a cukorbetegség-tabu és az ezzel járó kirekesztettség ledöntéséhez, ami főleg a kisgyerekes családokat és a cukorbetegséggel való együttélést jelenti.

A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületével együtt az alapítvány meghirdeti Magyarország Cukormentes Tortája versenyt. A program célja a cukormentes édességek elkészítése, megmutatása annak, hogy finomított cukor és mesterséges édesítőszerek nélkül is lehet finom egy torta. Győztes receptet augusztusban hirdet az alapítvány.

Wild Judittal közösen egy limitált kézzel készült ékszerkollekcióval is debütál májusban az alapítvány. A Vadjutka az Egy Csepp Figyelem Alapítványnak együttműködés jegyében a szlogen: „Most mutasd meg!” Az ékszereken a „Cukorbeteg vagyok” és a „Stop Diabétesz!” feliratok szerepelnek.

Az Egyszer Élünk Körút júniusban indul és végig látogatja az ország legnagyobb fesztiváljait, ahol ingyenes vércukor, -vérnyomás, és koleszterinméréssel, valamint tanácsadással kampányolnak. A programhoz a Life.hu is csatlakozott, Ez Zsír! elnevezésű személyre szabott, ingyenes fogyókúra -és mozgásprogramot kínál cukorbetegeknek.

Az alapítvány május 21 és 27-e között szervezi az Egy Csepp Patikahetet, az ország 500 „egycsepp” partner gyógyszertárában. Novemberben pedig az Egy Csepp Világnapot szervezi meg az alapítvány.

Az alapítványt Erős Antónia 2005-ben alapította meg, idén kiemelt figyelmet fordít programjaival arra, hogy a felnőtteket és a kisgyermekes cukorbeteg családokat egyszerre szólítsa meg, annak jegyében, hogy a cukorbetegség megelőzhető kell odafigyeléssel.