A világ hihetetlen ütemben változik, fejlődik, de a nagy kérdés, hogy minden területen jól van így? Nem kellene egy kicsit lassítani és a gyermekeinket meghagyni naiv kis világukban, ahelyett, hogy a teljes világhálót beengedjük az életébe. Kissé riasztó eredménnyel zárult a Common Sense Media által végzett kutatás, amely rávilágított arra, hogy a 2 éven aluli gyermekek 38%-a más használt valamilyen kütyüt arra, hogy játszon, esetleg filmet nézzen.
Mindez szinte hihetetlen, de sajnos igaz. Természetesen nem lehet teljesen kizárni a legkisebbek életéből sem a modern kor legújabb találmányait, de ez talán mégis túlzás. Ugyanennek a kutatásnak az eredménye két évvel ezelőtt 10%-ot mutatott, amely jóval kevesebb a mostani 38-nál. Ha mindezt a 8 éveseknél vizsgáljuk, akkor nagyon közel vagyunk a 100 %-hoz és egyelőre még nehéz eldönteni, hogy minderre szükség van vagy sem. Ez a megkérdőjelezhetetlen jele annak, hogy a gyermekeink digitális bennszülöttek. Az okostelefonok és táblagépek örülnek a legnagyobb népszerűségnek, de természetesen a TV nézésről sem szabad megfeledkezni, amely mondhatjuk, hogy stagnál az utóbbi években.
A 0-8 éves korosztály napi 15 percet szán a kütyükre, ami a 2011-es adat triplája. A téma boncolgatása közben minden szülő hevesen tiltakozik, hogy az ő gyereke bizony nincs kitéve efféle hatásoknak, de a tapasztalat sajnos nem ezt mutatja. A táblagépek nagyszerű oktatási eszközök, de a túlzásba vitt használat nincs jó hatással a gyerek fejlődésére. Sokan ezeket a kütyüket használják bébiszitterként, így, amíg a gyerek ezzel játszik nem kell foglalkozni vele, mindez nagyon elszomorító, de sajnos a valóság.