Egyre hajmeresztőbb ötletekkel állnak elő a tudósok, amelyek talán hatalmas sikerekhez is vezethetnek. A NASA egy 2015-ös misszió keretében bazsalikom-, fehérrépa és zsázsanövesztésére adja a fejét. Ez lesz az első kísérlet egy másik égitesten való csíráztatásra. Természetesen nem a Holdon lévő kőzetekbe kerül elvetésre a mag, hanem speciálisan kialakított növénytermesztő kamrákba, amelyekben tíz napra elegendő levegő is biztosítva lesz.
Ez a levegő elegendő ahhoz, hogy a magok kicsírázzanak és növekedjenek. Mindezt azért is tartják fontosnak, hogy a jövőben majd az asztronauták is maguk termeszthessenek élelmiszert, amíg az űrben tartózkodnak. A siker még nem garantált, de a tudósok bizakodnak, hogy eredménye is lesz a komoly kutatómunkának. A csíráztatáshoz természetes napfényt fognak használni és a magok egy tápanyagokkal teli szűrőpapíron fognak nevelkedni. Nagyon sok kutatás előzte meg ezt a kezdeményezést, amelynek során kiderült, hogy a növények alacsony gravitációs környezetben is képesek fejlődni. Nagyon sokmindenre rávilágít majd ez a kísérlet, többek között arra is, hogy a Hold felszíne mennyire alkalmas az élet támogatására.
A csíranövények nagyon érzékenyek a környezeti feltételekre, genetikai anyagot is hordoznak, mint az emberek, így még kérdéses, hogy miként viselik majd a megváltozott körülményeket. Érdekesnek mondható kezdeményezés, amelynek eredményére még várni kell, de akár egy hatalmas változás kezdete is lehet, mindenképpen érdemes lesz majd figyelemmel kísérni az eredményeket.