Olasz desszertek sós karamellával

Olasz desszertek

Gondolta volna, hogy a kakaóporból készült különféle termékeket a 19. században csak a gyógyszertárakban árulták? Akkoriban nem volt a kereskedelemben kapható, ráadásul azok vásárolhatták meg, akik kedélyjavító vagy élénkítő hatású szert kerestek. Az olasz desszertek szerencsére manapság már megvásárolhatóak az interneten keresztül is. A gourmania.hu webáruházban megtekinthető különleges Anthon Berg csokoládék sós karamella öntettel is készülhetnek.

A sós karamella elkészítése egyébként roppant egyszerű. Azonban a csokoládéba történő betöltése már bonyodalmat okozhat, így kényelmesebb az előre legyártott változat mellett dönteni. Az olasz desszertek általában valamilyen sokéves, tradicionális vagy családi recept alapján készülnek. Az Anthon Berg Sweet Moments Softies édességet tejcsokoládéval, étcsokoládéval, valamint három különféle töltelékkel lehet megvásárolni. A dobozban egyébként 13 korong alakú édesség található. Ha kedveli a borsmentát és a vaníliát, a gyömbért és az étcsokoládét, akkor hamar el fog fogyni.