Mindenki azt szeretné, ha végre találna egy olyan alternatívát, ami olcsó megoldást jelent az autója számára télen és nyáron egyaránt. Azt már tudjuk, hogy a téli gumik használata nyáron nem ajánlott, hiszen ha 7 fok felé emelkedik a hőmérséklet, akkor már egyáltalán nem az a téligumi hatása, mint aminek lennie kell. Ezen kívűl ha nyáron használjuk a téligumikat, télire károsodással is kell számolnunk. Lássuk hát, mit ajánlanak a négyévszakos gumik.
A téli gumi mintázatán jól láthatóak a sűrűn, egymás mellett elhelyezkedő lamellák, melyeknek nem más a szerepük, mint a fékezés optimalizálása és a biztonságos közlekedés és kapaszkodás akár a jégen is. A mintaárkok szerepe pedig az, hogy a havat és a latyakot idejében elvezesse és biztosítsák a megfelelő vízelvezetést. Ez az abroncs olyan anyagból készült, ami kifejezetten a hideg, téli és csúszós aszfalton használandó.
Ezzel szemben a nyárigumi mintázata egyszerűbb és jobb tapadást biztosít a száraz, meleg aszfalton. A nyári útviszonyok miatt nincs szükség olyan sűrűn elhelyezkedő lamellákra, de ugyanúgy láthatóak olyan hosszanti és oldalas csatornák a gumin, amik a vízelvezetést szolgálják. Olyan anyagból készül, ami 7 fok felett biztosítja a megfelelő tapadást.
Következtetésképp a négyévszakos gumiabroncs valamiféleképpen ötvözi a téli és a nyári gumik tulajdonságait. Ez azt jelenti, hogy mind a téli, mind a nyári útviszonyokhoz képes alkalmazkodni, de csak bizonyos szinten. Szélsőséges körülmények között (nagy hó, jeges út vagy forró aszfalt) azonban nem tud olyan jól teljesíteni, mint egy kifejezetten a téli vagy a nyári útviszonyokra kifejlesztett gumi.
A négyévszakos gumikat így hát inkább azoknak ajánljuk, akik nem használják nagyon sokat az autójukat, és akkor is csak kisebb távolságokat tesznek meg vele, valamint azoknak, akik szélsőséges időjárás esetén nincs rászorulva az autó használatára, ugyanis ilyenkor mindenképpen ragaszkodni kell vagy csak a téli, vagy csak a nyári gumiabroncshoz.